NAŠE VLASTNÍ DOPRAVA NAD 3000kč ZDARMA! BALNÉ K CENE +80kč! NAKUPUJTE BEZPEČNE, NAKUPUJTE ONLINE :)
Neohodnoceno

Domácí palírna na plyn bez míchadla model Hobby 25l

Měděná destilační soustava bez míchadla s kapacitou 25l

Přijímáme objednávky
Kód: 4025HP
12 920 Kč
Kategorie: Destilační přístroje
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 24 kg

Tato soustava není vybavena míchadlem. Je určena primárně pro druhý výpal kdy není nutno kvas míchat, nebot neobsahuje kousky ovoce.

 

Objem kotle vč. obsahu víka je 25l, užitné plnění kotle je však 20l.

 

Komplet destilátoru se skládá z:

Měděného kotle
Kotel je nádoba, v které se vaří kvas. Tradičně jej vyrábíme z mědi. Aby se zabránilo připalování kvasu, máme následující dvě řešení:
-
První možností je destilátor bez míchání. Tento typ je vybaven mřížkou, u místěnou na dně kotle. Mřížka brán kontaktu pevných částí kvasu s dnem. Doporučujeme na přepal – druhé pálení.
-
Druhou možností je kotel s mícháním. Tento typ má vestavěné ruční (standardně) nebo elektrické míchání. Vyrobené je z materiálu odolného organickým kyselinám, které obsahuje kvas. Otáčením kliky zabráníte připalování, pomůžete rovnoměrnému prohřívání kvasu a urychlíte destilační proces. Míchadlem je třeba otáčet v intervalu 5-6 minut, vždy několik otáček.

Cylindru
Cylindr je víko kotle, které shromažďuje páry alkoholu z kvasu a přivádí je k chladiči. Je vyráběn z nejkvalitnějšího měděného plechu a má tvar hrušky. Nahoře je umístěn bimetalový teploměr, pomocí kterého se měří růst teploty v kotli. Spoj cylindru, trubky a kotle je vodotěsný. 

Topeniště
Je vyrobeno z kotlového plechu se zesílenými okraji, dveřmi a popelníkem. Stojí na třech nohách pro zajištění potřebné stability. Lakováno ohnivzdorným lakem.

Parovodné trubky
Parovodná trubka je část, které spojuje kotel a chladič. Vyrobená je z měděné trubky o průměru 28mm a délce 1300mm a slouží k předchlazení odparu.  

Chladiče
Chladič je vodní nádrž vyrobená z pozinkovaného (standartně) nebo chromovaného plechu . Má objem 80l. V chladiči je zabudována spirálovitě stočená měděná trubka – 5 závitů.

 

!Plynový hořák není součást dodávky!