NAŠE VLASTNÍ DOPRAVA NAD 3000kč ZDARMA! BALNÉ K CENE +80kč! NAKUPUJTE BEZPEČNE, NAKUPUJTE ONLINE :)
Neohodnoceno

Destilační přístroj 120l model Exclusive

Destilační soustava 120l model Exclusive.

Přijímáme objednávky
Kód: 4120E
79 880 Kč
Kategorie: Destilační přístroje
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 97 kg

Modely Exklusiv jsou určené pro profesionální a průmyslovou výrobu destilátu ve větším množství. Jsou vybavené elektrickým mícháním.

Na výrobu modelů Exklusiv jsou použity nejkvalitnější materiály, které jsou zárukou dlouholetého provozu. Dno kotle má sílu 5mm, boční strany 2mm,  topeniště je z 2mm kotlového plechu a chladič z pozinkovaného plechu síly 1mm.

Chladič má obsah 800 litrů a  je vybaven cylindrem.

 

Komplet destilátoru se skládá z:

Měděného kotle
Kotel je nádoba, v které se vaří kvas. Tradičně jej vyrábíme z mědi. Aby se zabránilo připalování kvasu, máme při kategorii Exklusiv následující řešení:
Možností je kotel s elektronickým mícháním. Tento typ má vestavěné elektrické míchání. Vyrobené je z materiálu odolného organickým kyselinám, které obsahuje kvas. Otáčením kliky zabráníte připalování, pomůžete rovnoměrnému prohřívání kvasu a urychlíte destilační proces. Míchadlem je třeba otáčet v intervalu 5-6 minut, vždy několik otáček.

Cylindru
Cylindr je víko kotle, které shromažďuje páry alkoholu z kvasu a přivádí je k chladiči. Je vyráběn z nejkvalitnějšího měděného plechu a má tvar hrušky. Nahoře je umístěn bimetalový teploměr, pomocí kterého se měří růst teploty v kotli. Spoj cylindru, trubky a kotle je vodotěsný. 

Topeniště
Je vyrobeno z kotlového plechu se zesílenými okraji, dveřmi a popelníkem. Stojí na třech nohách pro zajištění potřebné stability. Lakováno ohnivzdorným lakem.

Parovodné trubky
Parovodná trubka je část, které spojuje kotel a chladič. Vyrobená je z měděné trubky o průměru 28mm a délce 1300mm a slouží k předchlazení odparu.  

Chladiče
Chladič je vodní nádrž vyrobená z pozinkovaného (standardně) nebo chromovaného plechu . Má objem 800l. V chladiči je zabudována spirálovitě stočená měděná trubka – 5 závitů.