NAŠE VLASTNÍ DOPRAVA NAD 3000kč ZDARMA! BALNÉ K CENE +80kč! NAKUPUJTE BEZPEČNE, NAKUPUJTE ONLINE :)
Neohodnoceno

Destilační přístroj na dřevo 100l s míchadlem výklopný model

Destilační soustava na dřevo s kapacitou 100l s míchadlem, výklopný model.

Přijímáme objednávky
Kód: 4100VM
33 430 Kč
Kategorie: Destilační přístroje
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 76 kg

Tato destilační soustava má ze všech výklopných modelů největší kapacitu 100l kvasu. Je určena k první destilaci kvasu. Vzhledem k integrovanému míchadlu je možné destilovat i hustý kvas se zbytky ovoce. V případě produkce destilátu v tomto objemu,abychom maximálně zefektivily produkci, doporučujeme pro druhou destilaci použít destilační soustavu řady Hobby.

Destilační soustava je vyrobena z mědi nejvyšší kvality a zaručuje produkci vynikajícího destilátu.

Komplet destilátoru se skládá z:

Měděného kotle
Kotel je nádoba, v které se vaří kvas. Tradičně jej vyrábíme z mědi. Aby se zabránilo připalování kvasu, máme následující dvě řešení:
První možností je destilátor bez míchání. Tento typ je vybaven mřížkou, u místěnou na dně kotle. Mřížka brán kontaktu pevných částí kvasu s dnem. Doporučujeme na přepal – druhé pálení.
Druhou možností je kotel s mícháním. Tento typ má vestavěné ruční (standardně) nebo elektrické míchání. Vyrobené je z materiálu odolného organickým kyselinám, které obsahuje kvas. Otáčením kliky zabráníte připalování, pomůžete rovnoměrnému prohřívání kvasu a urychlíte destilační proces. Míchadlem je třeba otáčet v intervalu 5-6 minut, vždy několik otáček.

Cylindru
Cylindr je víko kotle, které shromažďuje páry alkoholu z kvasu a přivádí je k chladiči. Je vyráběn z nejkvalitnějšího měděného plechu a má tvar hrušky. Nahoře je umístěn bimetalový teploměr, pomocí kterého se měří růst teploty v kotli. Spoj cylindru, trubky a kotle je vodotěsný. 

Topeniště
Je vyrobeno z kotlového plechu se zesílenými okraji, dveřmi a popelníkem. Stojí na třech nohách pro zajištění potřebné stability. Lakováno ohnivzdorným lakem.

Parovodné trubky
Parovodná trubka je část, které spojuje kotel a chladič. Vyrobená je z měděné trubky o průměru 28mm a délce 1300mm a slouží k předchlazení odparu.  

Chladiče
Chladič je vodní nádrž vyrobená z pozinkovaného (standartně) nebo chromovaného plechu . Má objem 200l. V chladiči je zabudována spirálovitě stočená měděná trubka – 5 závitů.